Aktualności

Czipowanie zwierząt – po co?

Utworzono: niedziela, 24, kwiecień 2016 Opublikowano

 

Czipowanie zwierząt – po co?

 

Problem bezdomności zwierząt z roku na rok daje się odczuć organizacjom pro zwierzęcym, schroniskom oraz przytuliskom, mimo iż świadomość ludzi w tym temacie na szczęście wzrasta.

Powoli uczymy się sterylizować/kastrować swoich pupili, zwierzęta żyjące w naszym otoczeniu aby ryzyko oraz problem bezdomności minimalizować.

Co jeszcze możemy zrobić oprócz świadomej opieki, odpowiedzialności, edukacji, sterylizacji/ kastracji ?

Aby ograniczać bezdomność zwierząt (zminimalizować świadome i celowe porzucanie zwierząt, skazanie zagubionego zwierzaka na schronisko)   ważnym jest ich znakowanie- czipowanie.

 

chipowanie

 źródło zdjęcia: http://copiesnato.pl/

 

Rejestracja zwierząt to najbardziej efektywne rozwiązanie problemu zaginionych/ znalezionych psów.

Dzięki niemu  jesteśmy w stanie szybko odnaleźć właściciela zagubionego czworonoga.   Ponad to  jesteśmy w stanie namierzyć właściciela,  który celowo i świadomie porzucił swoje zwierzę oraz wyciągnąć wobec niego prawne konsekwencje z tym związane.

 

Czipowanie polega na wprowadzeniu pod skórę zwierzęcia mikrochipu, zawierającego unikalny 15 - cyfrowy kod, do którego przypisane są w komputerowej bazie danych informacje o psie oraz nazwisko i adres właściciela.

 

Czym jest mikroczip?

 

Mikroczip jest miniaturowym nadajnikiem, zasilanym energią pola elektromagnetycznego z czytnika. Fala radiowa zawierająca zakodowany numer mikroczipa wysyłana jest do skanera, który ją dekoduje i wyświetla w postaci numeru identyfikacyjnego.

Źródło: http://www.safe-animal.eu

 

 

Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku   nawiązało współpracę z międzynarodową bazą SAFE- ANIMAL   oraz w najbliższym czasie rozpocznie proces znakowania psów znajdujących się w ośrodku adopcyjnym, pod opieką STONZU.

 

Baza SAFE- ANIMAL:

 

„SAFE-ANIMAL jest międzynarodowym zbiorem danych o zaczipowanych zwierzętach. To idealne rozwiązanie do rejestracji zaczipowanych zwierząt i ich właścicieli.

SAFE-ANIMAL to jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi Polskimi miastami, w których realizowane są programy czipowania psów. (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Podpisane przez nas umowy dały podstawy do wprowadzenia lokalnych zbiorów do jednej ogólnopolskiej bazy”

 

Źródło: http://www.safe-animal.eu

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę:

 

SAFE-ANIMAL 600x250 

 

 

 

.

Gościmy:

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Osiedlowym Domu Kultury "GAGATEK"
Sanok, ul. Kochanowskiego 25
tel. 501 428 255
tel. 606 177 978
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Mogą Państwo również kontaktować się z nami listownie na adres - 38-500 Sanok, ul. Sikorskiego 7

Zapraszamy do współpracy!