Wolontariat

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy

 

SATYSFAKCJA I POCZUCIE SPEŁNIENIA GWARANTOWANA!!!

Jeśli kochasz zwierzęta, chcesz im pomagać przy okazji pożytecznie spędzając swój wolny czas a  tym samym pomóc nam w realizacji naszych zadań – ZAPRASZAMY!!!!

Pierwsza czynność jaką musi wykonać przyszły Wolontariusz, to wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Wolontariusz musi zapoznać się również z Regulaminem wolontariatu oraz z Regulaminem postępowania na terenie Ośrodka Adopcyjnego dla Zwierząt (wolontariusze pełnoletni).

Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do przedstawiciela STOnZ lub wysłać poczta elektroniczną. Władze STOnZ skontaktują się z przyszłym Wolontariuszem w celu podpisania umowy współpracy.

 

ABY ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM, KTÓRY MA STYCZNOŚĆ ZE ZWIERZĘTAMI TRZEBA MIEĆ UKOŃCZONE 18 LAT I BYĆ UBEZPIECZONYM. ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ OSOBY NIEPEŁNOLETNIE, KTÓRE UKOŃCZYŁY LAT 16.

 

KOGO POTRZEBUJEMY!

 

Informacja dla osób pełnoletnich:

1. Wolontariuszy do pielęgnacji i wyprowadzania psów. 

Niestety nie wszystkie psy przebywające w Przytulisku mogą być wyprowadzane, dlatego wolontariusze wyprowadzają tylko psy wskazane im przez przełożonego.

Wolontariusze zajmują się tez pielęgnacja poszczególnych zwierząt strzyżenie, mycie, czesanie i różnego rodzaju inne zabiegi pielęgnacyjne.
 
2. Wolontariuszy do organizowania adopcji (ogłaszania zwierząt i sprawdzania potencjalnych domów).
 
Wolontariusze szukają domów dla poszczególnych naszych podopiecznych, głownie poprzez ogłaszanie zwierząt (przede wszystkim na Internecie); następnie jeśli zgłosi się potencjalny chętny na adopcje, wolontariusze sprawdzają warunki w jakich miałby przebywać zwierzak i czy jest to odpowiedni dom dla danego zwierzaka. Następnie ustalany jest z władzami STOnZ ostateczny dom i organizują transport (zdarza się ze sam zawozi zwierzę do nowego właściciela), oczywiście proszę pamiętać ze nasi wolontariusze i członkowie to Grupa ludzi i nigdy nie zostaje się  samemu z organizacją transportu, zawsze wszyscy możemy liczyć na swoja pomoc.
 
3. Wolontariuszy do udziału w akcjach i imprezach organizowanych przez STOnZ
 
STOnZ organizuje różnego typu akcje oraz imprezy z których cały dochód jest przeznaczany na rzecz zwierząt.

Wolontariusze pomagają przygotowywać tego typu wydarzenia robiąc ulotki, reklamując je, doprowadzając zwierzęta, które biorą udział w takich imprezach czy kwestując podczas takich imprez.
 
 

Informacja dla osób niepełnoletnich:

Pomimo tego ze do pracy i opieki nad zwierzętami przebywającymi w Ośrodku Adopcyjnym nie przyjmujemy wolontariuszy, którzy nie skończyli 18 lat, osoby niepełnoletnie tez mogą pomoc!!!

Decyzja taka spowodowana jest tym, iż takie osoby mogły by mieć kontakt ze zwierzętami tylko i wyłącznie pod nadzorem rodzica lub pełnoprawnego opiekuna.

Dla osób niepełnoletnich mamy jednak kilka propozycji:
 
1. Organizowanie różnego rodzaju akcji dotyczących Ośrodka Adopcyjnego dla Zwierząt a tym samym wszystkich naszych podopiecznych.
 
Mogą to być wszelkiego rodzaju zbiórki na rzecz naszych podopiecznych organizowane w szkołach, wśród swoich znajomych po prostu w Waszych środowiskach. Akcje mówiące o problemie bezdomności, problemie złego traktowania zwierząt (np. przygotowywanie ulotek na ten temat, gazetek szkolnych, lekcji wychowawczych, uświadamianie młodszych kolegów w szkole itp.
 
2. Pomagając w szukaniu nowych domów dla naszych podopiecznych.
 
Wolontariusze mogą szukać domów na różny sposoby, wg własnej inicjatywy, np. robiąc ogłoszenia w Internecie, pytając wśród znajomych, tutaj polegamy na waszej wyobraźni.
 
3. Pomagając STOnZ w różnego rodzaju akcjach i imprezach organizowanych na rzecz zwierząt
 
Wolontariusze mogą pomóc w przygotowywaniu materiałów, ulotek lub nawet w wymyślaniu programu, chodzi o jak największe i jak najlepsze przygotowanie danej imprezy. Czekamy na młodych ludzi uzdolnionych pod każdym względem, artystycznym, manualnym nie tylko, którzy mogli by np. przygotować różnego rodzaju fanty związane ze  zwierzętami i nie tylko, które można przeznaczyć na nagrody, bądź sprzedać na aukcjach a pieniądze uzyskane z tego tytułu zostaną przeznaczone na utrzymanie zwierzaków. Można w tym punkcie wymieniać jeszcze wiele, to jak można nam pomóc, tak na prawdę będzie zależało  od Waszej pomysłowości i inwencji. Zawsze jesteśmy otwarci na nowe propozycje.

Możliwości pomocy jest bardzo wiele, wszystko zależy od Was jedynym ograniczeniem jest brak bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, ale czy to tak wiele, pomyślcie jak wielki będzie wasz wkład jeśli dzięki Waszym ogłoszeniom, zbiórkom i innym działaniom zwierzakom w przytulisku będzie się żyło lepiej, a może nawet właśnie dzięki Wam nie będą musiały długo siedzieć w przytuliskowym boksie tylko będą grzały kuperki na własnych posłankach otoczone miłością ludzi którzy je adoptują...

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy

 

.

Gościmy:

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Osiedlowym Domu Kultury "GAGATEK"
Sanok, ul. Kochanowskiego 25
tel. 501 428 255
tel. 606 177 978
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Mogą Państwo również kontaktować się z nami listownie na adres - 38-500 Sanok, ul. Sikorskiego 7

Zapraszamy do współpracy!